12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kutlamaları kapsamında Fakültemiz Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “Pandemiyi Nasıl Yönettik?” adlı konferans; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakımlar Koordinatörü Hemşire Nurkan MERT ŞAHİN, Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Birgül TUNCAY, Fakültemiz Hemşirelik Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Sevda UZUN’un sunumlarıyla, Dr. Öğr. Üyesi Esma AKYILDIZ moderatörlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Hemşirelik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Melike DEMİR DOĞAN ve Fakültemiz Dekan Vekili Mehmet Ferhat ÖZBEK’in açılış konuşmalarıyla başlayan konferans; Hemşire Nurkan MERT ŞAHİN’in “Covid-19 Pandemi Süreci ve Etkileri” adlı sunumu, Dr. Öğr. Üyesi Birgül TUNCAY’ın  “Çocuklarda Covid-19 Yönetimi” adlı sunumu, Arş. Gör. Dr. Sevda UZUN’un "Covid-19 Pandemisinin Psikososyal Etkileri” adlı sunumlarıyla devam etti. Hemşire Nurkan MERT ŞAHİN sunumunda yoğun bakımda çalışan sağlık profesyonellerinin ve tedavi gören hastaların yaşadığı deneyimlerden bahsetmiştir. Dr. Öğr. Üyesi Birgül TUNCAY ise gelişim dönemlerine göre çocuklarda pandeminin farklı etkilerini ve mevcut durumu açıklamıştır. Arş. Gör. Dr. Sevda UZUN ise pandemi sürecini sosyal ve ruhsal boyutlarıyla ele almıştır.

Sunumları takiben katılımcıların soruları cevaplanmış ve konuşmacı ve konferans düzenleme kurulu üyelerine teşekkür belgelerinin takdimi ile konferans sonlanmıştır.