İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Yüksek Öğretim Kurulu'nun 15.11.2012/7358 tarih ve sayılı kararıyla kurulmuştur. Bölüm 4 öğretim üyesi ve 2 araştırma görevlisi olmak üzere 6 personel ile hizmet vermektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü'ne öğrenci alımı 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlamış ve YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır.

Bölümümüzün amacı Lisans seviyesinde verdiği eğitim öğretim ile, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almayı isteyen öğrencilerini; güncel bilgilerle donanımlı olarak ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi, aldığı görevleri başarıyla yerine getiren ve iş alanlarında tercih edilen, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip ve tasarım yeteneği kazanmış, yaratıcı, girişimci ve takım çalışmasına yatkın, teknolojik yeniliklere ayak uydurabilen, mesleki sorumluluğunu etik ve hukuk kuralları çerçevesinde kullanan, üstlenilen mesleki etkinliklerdeki sosyal, ekonomik, politik ve yasal içeriğin bilincinde olan ve değerlendirebilen, çevreye duyarlı, sağlık ve güvenlik konularında hassas bireyler olarak yetiştirir. Ayrıca güncel teknolojiler ışığında ülke gereksinimlerine uygun eğitim-öğretim veren, bilimsel araştırma ve uygulamalarla bilime ve teknolojiye ulusal ve uluslararası düzeyde katkı yapan, yetiştirdiği mezunlarını ülkenin ve insanlığın hizmetine sunan uluslararası düzeyde tanınmış saygın bir bölüm olmaktır. Bölüm mezunları “İş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve profesyoneli” unvanını almaya hak kazanır.

Bölüm öğrencilerini, mezuniyetten sonra geniş bir çalışma alanı beklemektedir. İstatistiklere göre ülkemiz için 120.000 civarında İş Sağlığı ve Güvenliği Lisansiyerinin yetiştirilmesi gerekmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Lisans Programı mezunu olan öğrenciler; İş Sağlığı ve Güvenliği alanında aktif olarak görev alacak, çalışanın sağlıklı ve güvenli olarak iş yapmasında rol alacaktır.

İletişim

Gümüşhane Üniversitesi, Sağlık Yüksekokulu,

Bağlarbaşı mah. Kazımkarabekir cad. 29100 Merkez/GÜMÜŞHANE

Tel : +90 456 233 74 25 Fax: +90 456 233 74 27

 
 
sağlık yönetimi, sağlık yönetimi kongresi, sağlık yönetimi konferansı, International Healthcare Management Conference , ihmc 2015 gümüşhane