Meme Kanseri Farkındalık Günleri, 1-31 Ekim 2016

                   Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser olup, yılda yaklaşık 15.000 kadını etkilemektedir. Her 8 kadından 1’i ve her 100 erkekten birinin meme kanserine yakalanmaktadır. Bu nedenle 2004 yılından beri her yıl Ekim ayında meme kanseri bilinçlendirme etkinlikleri düzenlenmekte ve meme kanserine yönelik bilgi ve duyarlılığın artması hedeflenmektedir. 

         Gümüşhane Üniversitesi SBF Hemşirelik Bölümü öğrenci ve öğretim elemanları ‘1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık günleri’’ etkinlikleri kapsamda meme kanseri konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 13.10.2016 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Tesisleri önünde kanser farkındalığı standı kurdu. Ayrıca kişilerin görebileceği yerlere bilgilendirme notu eklenmiş pembe balonlar asıldı.   ‘ Meme Kanseri’ ile ilgili broşür dağıtımı yapıldı. Katılımcıların yakalarına meme kanserini simgeleyen pembe kurdele takılarak kansere dikkat çekildi.  Ayrıca bu yılki bilinçlendirme etkinliklerinde   bilgilendirme broşür ve afişleri hazırlanarak ekim ayı boyunca sunulmaktadır. Etkinliklere ilgi geçen yılda olduğu gibi bu yılda fazlaydı.  

 
 
sağlık yönetimi, sağlık yönetimi kongresi, sağlık yönetimi konferansı, International Healthcare Management Conference , ihmc 2015 gümüşhane