Meme Kanseri Farkındalık Günleri 01-31 Ekim

Gümüşhane Üniversitesi SYO Hemşirelik Bölümü ile Onkoloji Hemşireliği Derneği tarafından düzenlenen  “Meme Kanseri Farkındalık Günleri 01-31 Ekim” programı 21 Ekim 2015 tarihinde yapıldı. Gümüşhane Üniversitesi SHMYO Çok Amaçlı Salonu’ndakiprogram, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından SYO Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşe Çolak, SYO müdürü Doç. Dr. Sedat BOSTAN’ ın kısa açılış konuşmaları ile başladı. Programda, Gümüşhane Üniversitesi SYO Hemşirelik Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Çağla YİĞİTBAŞ “Meme Kanseri Görülme Sıklığı ve Risk Faktörleri”,   Arş. Gör. Cemile AKTUĞ “Meme Kanserinden Korunma”, Yrd. Doç. Dr. Melike DEMİR DOĞAN “Meme Kanseri Erken Tanı Yöntemleri”, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Dr. Havva KARADENİZ MUMCU “Meme Kanseri Belirtileri”, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Onkoloji Hemşireliği Derneği Meme Kanseri Alt Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayla GÜRSOY “Meme Kanserinin Tedavisi (Güncel Yaklaşımlar)”,  konularında sunumlarını yaptılar. 

Sağlık Müdürlüğü,   Devlet Hastanesi, Toplum Sağlığı Merkezi, .Gümüşhane Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi akademik ve öğrencilerinden oluşan 455 katılımcı ile gerçekleştirilen programın sonunda emeği geçenlere teşekkür belgeleri ve katılımcılara katılım belgeleri verildi.

                                                                                    

 
 
sağlık yönetimi, sağlık yönetimi kongresi, sağlık yönetimi konferansı, International Healthcare Management Conference , ihmc 2015 gümüşhane