Çöp Sanatı 2015

23.12.2015 tarihinde Hemşirelik 4. Sınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen “Çöp Sanatı 2015” sergisi Yrd. Doç Dr. Nurçin KÜÇÜK KENT, Yrd. Doç. Dr. Ayşe ÇOLAK ve Doç. Dr. Sedat BOSTAN’nın organizasyonlarıyla SYO giriş katı alanında 10:00-15:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 kişinin gezdiği Çöp Sanatı 2015 Sergisi’ne katılımlarıyla şereflendiren Gümüşhane Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ’a ve Prof. Dr. Murat KÜÇÜK’e Hemşirelik 4. Sınıf öğrencileri tarafından sergilenen eserlerin tanıtımı yapıldı.

Geçtiğimiz seneden bu yana ikincisi düzenlenen çöp sanatı sergisi Hemşirelik 4. Sınıf öğrencilerinin “Gıda Atıkları ve Çevre” seçmeli dersi içeriğinde atıkların bertarafı yerine geri kazanımı konulu farkındalık içerikli bir ödev çalışmasıdır. 

Çöp sanatı 2015 sergisini düzenleyen Hemşirelik 4. Sınıf öğrencileri; kullanılmış kavanoz kapağından, karton, kağıt, elektronik eşya, iplik, kumaş parçaları, plastik kaşık, kırık süs eşyaları, kuruyemiş kabukları, metal ve şişe kapaklarına kadar birçok çöpe atılan atığın geri kazanımı için bu atıkları günlük hayatta kullanılabilecek eserlere dönüştürdüler. Emeği geçen tüm öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

 
 
sağlık yönetimi, sağlık yönetimi kongresi, sağlık yönetimi konferansı, International Healthcare Management Conference , ihmc 2015 gümüşhane